Yeni Nesil Anakart Hurdaları


hurda-anakartYeni Nesil Anakart Hurdaları masaüstü bilgisayarların günümüze yakın dönemde üretilmiş olanlarının üzerinde kullanılmakta olan anakartların kullanım dışı kalması ile ortaya çıkan elektronik kart hurdalarıdır. Tüm masaüstü bilgisayar anakartları temel olarak aynı işlevde olsalar bile elektronik atık sınıflandırması bakımından farklılıklar bulunmaktadır.

Genel olarak eski nesil bilgisayarlar üzerinde bulunan anakartlar daha yüksek ekonomik değere sahiptir, bunun temel sebebi eski nesil bilgisayarların o dönemin bilim , teknoloji ve üretim tekniklerinin imkan verdiği kaynaklar ile üretiliyor olmasıdır. Gelişen teknoloji , kimya ve metalurji bilimleri ve artan üretim becerileri ile alternatif alaşımların ortaya çıkması ile daha yeni nesil bilgisayarlar alternatif, daha kolay üretilen ve daha ekonomik hammaddelerden üretilmeye başlanmıştır, bu durum da geri dönüşüm yapılan element oranlarına yansımıştır.

Yeni Nesil Anakart Hurdaları bu sebeple geri dönüşüm sonucunda daha düşük verimlilikte elementler sağlamaktadır. Elektronik atıkların ekonomik değeri geri kazanılabilir elementlerin miktarı türleri ve oranları ile hesaplanmaktadır.

Yeni Nesil Anakart Hurdaları pentium 4 ve daha sonraki dönemde üretilen intel işlemci masaüstü bilgisayar anakartları ve amd 754 pin ve daha sonraki dönemde üretilen amk işlemci masaüstü bilgisayar anakartlarıdır. Aynı zamanda 478 ve daha az işlemci pini kullanan tüm anakartlar ve 1 Ghz üstü hızları destekleyen tüm anakartlar yeni nesil kabul edilmektedir.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , işlemci hurdaları , ram hurdaları , ekran kartı hurdaları , notebook hurdaları , cep telefonu hurdaları alımı yapmaktadır. Elinizde bulunan toplu elektronik atıkların alımı ve çevre bilinci ile geri dönüşümünün lisanslı tesisimizde yapılması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55