Monitör Hurdaları


hurda-crt-monitorMonitör Hurdaları bilgisayarların görüntüleme birimi olan monitörlerin hurdaya ayrılması ile ortaya çıkmakta olan elektronik atıklardır. Monitörler çok sağlam ve uzun ömürlü ekipmanlardır fakat eski nesil monitörler yani CRT monitörler teknolojik gelişim ile kullanım dışı kalmıştır, eski televizyonlar gibi katod ışın tüpü teknolojisi kullanan tüplü monitörler radyasyon yaymaları , büyük alan kaplamaları , kullanıcının gözlerini yormaları ve yüksek elektrik tüketimleri sebebi ile hızlı bir yenilenme yaşamıştır ve yerlerini daha yeni nesil olan panel monitörlere bırakmışlardır.

Panel monitörler Plazma LCD ve LED gibi türler ile üretilmişlerdir , hepsi ince panel üzerinde görüntü oluşturan , radyasyon yayımı yapmayan ve fiziki yapıları küçük monitörlerdir ve günümüzdeki teknoloji LCD ve LED monitörler olarak karşımıza gelmektedir.

Günümüzde CRT monitörler üretilmemekte ve satışı birçok ülkede yasak durumdadır, içerdikleri fosfor ve kurşun gibi tehlikeli maddeler yüzünden saklanması ve depolanması bile kanunen kusurlu kabul edildiği ülkeler bile bulunmaktadır.

Bu sebeple CRT monitörler çalışıyor durumda bile olsa monitör hurdaları olarak değerlendirilmekte ve geri kazanımları yapılmaktadır. Monitör hurdaları ekonomik değerleri düşük atıklardır çünki tek ekonomik değer sahibi kısımları dijital görüntü kartıdır ve genel hacimlerine göre çok düşük bir miktardır.

Şirketimiz her çeşit monitör hurdası alımı yapmaktadır, CRT monitör hurdaları bertaraf edilmek üzere bedelsiz olarak alınırken, LED ve LCD monitör hurdaları elektronik atık alımı fiyat listemize göre alınmaktadır. Elinizde bulunan monitörlerin toplu olarak alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55.

Ayrıca her çeşit elektronik atık alımı yapmaktayız, elinizde bulunan her çeşit anakart hurdaları , bilgisayar hurdaları , cep telefonu hurdaları , elektronik kart hurdaları , harddisk hurdaları , işlemci hurdaları gibi atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi isteyiniz.