Hurda Sunucu Alımı


Hurda Sunucu Alımı her elektronik atık geri dönüşümü tesisi tarafından yapılmaktadır. Hurda sunucular kullanım dışı kalan sunuculardır ve elektronik atık sınıflandırmasına dahil olan katı atıklar haline gelmişlerdir.

Arızalanan sunucular ve kullanım ömrünü tamamlayan sunucular hurda sunucu haline gelirler. Her elektronik cihaz gibi sunucular da bilgisayarlardır fakat bilgisayarlara göre büyük farklılıkları vardır, temel olarak belirli bir yada birkaç işi çok yüksek işlem gücü ile çok uzun sürelerce yapabilecek tasarıma sahip olan sunucular ticari işletmeler eğitim kurumları kamu kurumları gibi büyük ve çok sayıda bilgisayarın birarada çalıştığı ortamlarda bilgisayarlara yazılım hizmetleri sağlamak amacı ile kullanılırlar.

Büyük hantal ve yüksek gürültü ile çalışan yüksek enerji kullanan sunucuların bir bilgisayar gibi kişisel kullanım için kullanılması mümkün değildir daha çok sistem odaları içerisinde bilgisayar ağlarına bağlanarak çalışan sunucular diğer bilgisayarlar ağlar üzerinden yazılım hizmetleri sağlarlar.

Hurda sunucular hurda bilgisayarlara göre daha düşük ekonomik değere sahiptirler bunun temel sebebi sunucu hurdaları nın bilgisayarlara göre çok daha fazla ağır metal içermesi ve iç kısımlarında bulunan elektronik atık sınıflandırmasına giren ekipmanların genel hacim ve ağırlıklarına göre çok düşük bir hacim kaplamasıdır. Ortalama bir masaüstü bilgisayar içerisinde elektronik atık oranı genel ağırlığa göre %8-%15 arasındayken sunucu hurdalarında elektronik atık metal plastik atık oranı %5-%9 arasında gerçekleşmektedir.

Ekonomik değer bakımından elektronik atıklar metal ve plastik atıklara göre çok daha yüksek ekonomik değere sahip olduğu için sunucu hurdaları genel oralama bilgisayar ve dizüstü bilgisayar hurdaları na göre daha düşük kilogram başına ekonomik kazanım oranına sahiptirler.

Şirketimiz her çeşit Hurda Sunucu Alımı , hurda bilgisayar alımı , hurda elektronik atık alımı yapmaktadır, elinizde bulunan toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55