Hurda Ses Kartı


hurda-ses-kartiHurda Ses Kartı bilgisayarların ses çıkarması ile sorumlu olan slot kartlarının bozulan veya herhangi bir gerekçe ile kullanılmaz durumda olanlarının toplamının tanımıdır. hurda ses kartları elektronik atıklar sınıfına girmektedir ve ses kartı hurdaları sınıflandırma bakımından 1. sınıf anakart hurdaları sınıfına girmekte olan bilgisayar slot kartı hurdalarından biridir. Arıca ekran kartı hurdaları , modem hurdaları , ethernet kartı hurdaları ve tv kartı hurdaları gibi tüm kart hurdaları da 1. sınıf anakart hurdası sınıflandırmasına dahildir.

Hurda Ses Kartı arızalı olduğu için bilgisayara multimedia yetenekleri kazandıramadığı için kullanım dışı olan ses kartlarıdır, slot kartlarının tamiri pek mümkün olmadığı ve efektif olmadığı için genellikle yenilenmeleri tercih edildiği için bozuk ses kartları genellikle hurda ses kartlarıdır. Ayrıca günümüzdeki bilgisayarların neredeyse tamamı ses kartlarını anakartları üzerinde taşıdıkları için ek bir ses kartı ihtiyacı bulunmadığından eski ses kartlarının yeniden değerlendirilme opsiyonu da ortadan kalktığı için çalışıyor olsa da neredeyse bütün ses kartları kullanım yeri kalmadığı için hurda ses kartı olarak elektronik atık haline dönüşmüş olabilir.

Yalnızca üst seviye multimedya ihtiyacı olanlar veya özel çıkış gereksinimi olan üst seviye kullanıcılar şuanda ses kartı almaktadır, bilgisayarı internet erişimi , masaüstü programları veya ofis işleri için kullanan kişiler için bilgisayar anakartları üzerinde bulunan ses kartları fazlası ile yeterli olamaktadır. Üst seviye oyun meraklıları , yüksek ses çıkışı beklentisi olanlar veya dijital ses çıkışı gibi ek isteklkeri olan üst seviye kullanıcılar bazı durumlarda halen ses kartı almaktadır ama bu oran çok çok düşüktür çünki günümüzdeki ses kartları neredeyse standart olarak 5+1 hoparlör sistemlerini bile destekleyecek ve dvd kalitesinde ses çıkışı sağlayabilecek kalitede gelişmiş durumaddır, temel ihtiyaçlar için kesinlikle ses kartı gerekliliği yoktur.

“Hurda Ses Kartı” belirttiğimiz gibi eski nesil yani 1. sınıf anakart hurdaları ile aynı standarttadır, ekonomik değeri daha yüksek olan 1. sınıf hurda anakartlar grubunda eski nesil yani pentium 3 öncesi tüm bilgisayar anakartları , notebook bilgisayar anakartları ,sunucu anakartları ve tüm isa pci agp pcix gibi ekran kartı ses kartı ethernet kartı tv kartı hurdaları yer almaktadır. Bunların dışında kalan pentium 4 sonrası hurda anakartlar ise 2. sınıf hurda anakartlar sınıfını oluşturmaktadır. Hurda Ses Kartı nın dahil olduğu 1. sınıf eski nesil hurda anakartlar 2. sınıf hurda anakartlara göre ekonomik olarak daha değerlidir.

Şirketimiz Hurda Ses Kartı dahil olmak üzere her çeşit hurda anakart , hurda işlemci , hurda harddisk , hurda ram , her çeşit bilgisayar elektronik hurdası ve cep telefonu hurdası alımı yapmaktadır. Tüm toplu bilgisayar hurdaları , elektronik hurdaları için bizi arayınız. En yüksek bedeller ile alım yaptığımız için yüksek miktarda ödeme almanız ve çöp olarak bir kenarda durmakta olan elektronik atıklarınızı satarak yüksek miktarda para kazanmanız mümkündür. Tüm bilgisayar donanım servisleri ve hurda bilgisayar toplayan geleneksel hurdacılar için önemli bir fırsat olan hurda bilgisayar ve elektronik satışı yaparak paza kazanmanızı size öneriyoruz. Tüm toplu bilgisayar hurdaları nız ve her çeşit elektronik hurdalarınız için bizi arayınız 0 555 800 50 55