Hurda RAM Fiyatları


Bilgisayarların kısa dönem geçiçi hafızası olan RAM bilgisayarların en önemli parçalarından biridir, çalışma zamanında bütün bilgiler RAM üzerinde saklanır ve tüm işlemler yapılırken veri RAM üzerine yazılır ve okunur. RAM ingilizce RANDOM ACCESS MEMORY yani rastgele erişilebilir hafıza anlamına gelir, bu tanım bilgisayar ram belleğinin istediği bölümündeki istediği veriyi okuyup yazabilir manası taşımaktadır. RAM ler hafıza çiplerinden oluşur ve veri elektronik olarak saklanır harddiskler veya cdrom dvdrom lar gibi hareket eden bir medya üzerine yazılmazlar, bu sebeple RAM en hızlı bilgi yazma okuma kaynağıdır ve bunun için tasarlanmıştır.

hurda-ram-fiyatlariRam bellek bilgisayarda çalışmakta olan tüm programları üzerinde tuttuğu gibi bilgisayar tarafından işlenmekte olan tüm veriyi de kendi üzerinde tutar, Günümüzde 4 GB ram neredeyse düşük kabul edilmekteyken 25 yıl önceki bilgisayarların ramları Kb ile ölçülmekteydi. Bu inanılmaz gelişim sayesinde artık bilgisayarlarımız milyonlarca byte yani milyonlarca karakterden oluşan veriyi saniyeler içerisinde işleyebilmektedir.

Teknolojik gelişim ile daha yüksek performans daha yüksek veri işleme kapasitesi ve daha yüksek özellikler sunulurken eski bilgisayarlar bu gelişimi karşılayamaz duruma geldiler, Yenilenen bilgisayarlar sonuç olarak eski bilgisayarların hurdaya ayrılması sonucunu doğurdu ve hurda bilgisayarlar da hurda ram lerin temel kaynağını oluşturur , çünki ram çok fazla arıza yapan bir komponent değildir yalnızca hafıza çiplerinden oluşan ve yıpranan bir eleman olmadığı için genellikle ramların hurdaya ayrılması içinde bulundukları bilgisayarın hurdaya ayrılması ile olur.

“Hurda ram fiyatları” ram in tırnak türüne göre belirlenmektedir, anakart konnektör pinlerinin rengi sarı olan hurda ram ler daha değerlidir çünki konnektörlerin dış kaplamasında altın içerikli bir alaşım kullanılmıştır, anakart konnektör pinleri sarı dışında bir renkte olan ki genellikle gri renk olurlar, bu tip ram hurdaları nın fiyatı sarı tırnaklı ramlere göre çok daha düşüktür.

Hurda ram fiyatları yurtdışı kaynaklı olarak belirlenir bunun sebebi hurda ramların yurtdışındaki geri dönüşüm tesislerinde işeniyor olmasıdır ve hurda ram fiyatları nı oluşturan kıymetli madenlerin fiyatları da uluslarası kıymetli maden borsalarında oluşmaktadır, ayrıca birkaç döviz maliyeti de dikkate alınarak günlük veya haftalık olarak hurda ram fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir.

Hurda ram fiyatları en yüksek elektronik atıklar grubundadır, hurda ram ve hurda cep telefonu anakartı en değerli elektronik kart hurdalarıdır. Diğer bilgisayar anakart hurdaları ve hurda harddisk gibi diğer bilgisayar parçası hurdalarının değeri biraz daha düşüktür.

Güncel ve en yüksek hurda ram fiyatları ile hurda ramlerinizi satın almamız ve tüm toplu bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , harddisk hurdaları , cep telefonu hurdaları ve her tür elektronik hurdalarınız için bizi arayınız 0 555 800 50 55