Hurda Ram Bellek


Hurda Ram Bellekler hurda bilgisayarlar , hurda dizüstü bilgisayarlar , hurda network cihazları içerisinde bulunan arızalı bilgisayar ve elektronik bellek üniteleridir. Bazen bu hurda ram bellekler arasında çalışanlar da bulunur ama teknoloji hızla değiştiği için ram bellekler 2-3 yıl sonra işlevsiz olmakta ve çalışsa dahi hurda ram olarak işlem görmektedir.

Hurda ram bellek ler en yüksek kalitede bilgisayar hurdalarıdır ve hiçbir tür kart ram bellek hurdalarından daha değerli değildir. Ram bellek kartlarının değerli olma sebebi az katmanlı ve yüksek kalitede baskılı devre kartı içermesi , demir ve aluminyum oranının çok düşük olması , veri yollarında kullanılan bakırın yüksek kalitede olması , temas noktlalarında kullanılan altın kaplama , bellek modülleri içerisinde bulunan altın gümüş ve paladyum gibi kıymetli madenlerdir.

Hurda ram bellekler içerisindeki yüksek kaliteli bakılı devre plastiği ve kıymetli madenler yurtdışına ihraç edilerek geri dönüşüm rafinerilerinde işlenerek ayrıştırılır ve tekrar sanayide hammadde olarak kullanılabilir. Bu geridönüşüm ile hurda ram bellekler tekrar ürünlere dönüştürülür.

Hurda ram bellekler bağlantı pinlerinin rengine göre ayrıştırılmakta ve sarı denk olanlar 1. kalite , beyaz olanlar 2 kalite ram olarak işlem görmektedir. Hurda ram bellekler üzerinde bulunan her tür soğutucu metal kaplama sökülerek ayrıştırılır ve yalnızca ram bellek modülleri ve kart tartılarak işlem görür.

Hurda Ram belleklerinizi en yüksek değer ile satmak için bizi arayınız. 0 555 800 50 55