Hurda Laptop Alımı


Hurda Laptop Alımı yapılırken laptop bilgisayarların içerisinde bulunan elektronik atık sınıflandırmasına dahil olan atıkların miktarı dikkate alınmaktadır çünki laptop dizüstü notebook taşınabilir bilgisayar hurdaları nın içeriğindeki elektronik atık sınıflandırmasına girmeyen kısımlar son derece düşük değerli metal ve plastik atıklardan oluşmaktadır.

Ortalama bir dizüstü bilgisayar hurdası incelendiğinde içerisinde yaklaşık 200 gr – 300 gr ağırlığına sahip bir notebook anakart hurdası bulunmaktadır, genellikle 1 yada 2 adet notebook ram hurdası , 1 adet notebook işlemci hurdası ve bir adet notebook harddisk hurdası bulunmaktadır. Bu sabit olan donanımlara ek olarak bir adet notebook kablosuz alıcı kartı hurdası ve bazende notebook ekran kartı hurdası da karşımıza gelmektedir. Tüm bu elektronik atıklar farklı sınıflara dahil olan yüksek değerli elektronik atıklardır ve laptop hurdası içerisinde bulunan geleneksel atıklar olan metal gövde aksamları , plastik gövde aksamları , klavye ekran gibi elektronik dışı bileşenler ve notebook pili hurdaları na göre oranı hesaplanmaktadır. Genel olarak elektronik atık ve elektronik dışı atık oranı %20 %30 elektronik ve %80 :%70 elektronik dışı atık oranında gerçekleşmektedir.

Bu oranlar ışığında hurda notebook alımı fiyatlandırması oluşturulabilmektedir. Laptop dizüstü notebook tablet taşınabilir bilgisayarların alımında bu oranlamaya göre oluşturulan fiyatlandırmalara göre alım yapılabilmektedir.

Şirketimiz her çeşit Hurda Laptop Alımı, hurda bilgisayar alımı , hurda elektronik kart alımı , anakart hurdaları , ram işlemci harddisk hurdası , cep telefonu hurdası alımı gibi her çeşit elektronik atık alımı yapmaktadır, elinizde bulunan toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55