Hurda Ethernet Kartı


hurda-ethernet-kartlariHurda Ethernet Kartı arızalı olan veya kullanım dışı kalan tüm ethernet kartları na genel olarak verilen isimdir. Elektronik kart hurdası olan ethernet kartı hurdaları bilgisayarlar içerisinde bulunmaktadır yani bilgisayar anakartı hurdası yada bilgisayar kartı hurdası gibi de isimlendirilmekte olup hepsi aynı manaya gelmektedir.

“Ethernet kartı hurdaları” nın temel olarak fiziki boyutları küçüktür ve en yaygın olarak PCI slot a eklenti kartı olarak takılan ethernet kartları karışımıza çıkmaktadır. Bunun sebebi ağ teknolojilerinin yaygınlaştığı dönemlerde masaüstü bilgisayarların ethernet ağlarına erişimi için eklenen eklenti kartları olarak hayatımıza girmiş olmasıdır.Pentium 3 öncesi sistemlerin tamamında eklenti kartı olarak görülen ethernet kartları , pentium 4 sistemlerde tümleşik veya eklenti kartı olarak ve daha sonraki sistemlerin neredeyse tamamında tümleşik olarak kullanılmaktadır. Bir başka deyişle pentium 4 sonrası çift çekirdekli bilgisayar sistemlerinde ethernet kartı pek görülmez çünki ethernet kartı artık tümleşik olarak bütün bilgisayarlar içerisinde bulunmaktadır ve ayrıca eklenmesine hiçbir gereklilik yoktur.

Ethernet kartı hurdaları masaüstü bilgisayar hurdaları nın içerisinden genellikle çıkmaktadır , çünki günümüzde tek çekirdek işlemcili bilgisayar sistemleri yavaş yavaş hurdaya ayrılmakta olup yeni bilgisayarlar kullanılma alınmaktadır. Bu şekilde elektronik atık geri dönüşüm tesislericne kabul edilen eski bilgisayar hurdaları nın sökümü ile ethernet kartı hurdaları ortaya çıkmaktadır ve anakart hurdaları gibi ethernet kartı hurdaları da elektronik atıktır ve aynı prosedürler izlenerek geri kazanımları yapılmaktadır.

“Ethernet kartı hurdaları” eski nesil yüksek verimli 1. sınıf anakart hurdaları ile aynı sınıflandırmaya dahildir , küçük ve elektronik komponent açısından yoğun yapıya sahip ethernet kartları geri kazanım verimliliği bakımından 1. sınıf anakart hurdaları sınıfına dahil edilebilmektedir , yani verimlilik bakımından üst seviyede olan anakart hurdaları arasında yer almaktadır.

Günümüzde ethernet kartları artık neredeyse kullanım dışı olduğu ve tüm bilgisayarların anakartları üzerinde ethernet kartları bulunduğu için ethernet kartı üretimi bile neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu sebeple çalışıyor olsa dahi ethernet kartları genel olarak kullanım yeri bulamaz ve hurdaya ayrılırlar.

Şirketimiz her çeşit elektronik atık alımı yapmaktadır , yani şirketinizde atık olarak duran her çeşit anakart hurdaları , ethernet kartı  hurdaları , ses kartı hurdaları , tv kartı hurdaları , işlemci hurdaları , ram hurdaları , harddisk hurdaları gibi her çeşit bilgisayar hurdaları , elektronik kart hurdaları ve cep telefonu hurdaları nı satın alıyoruz. Tüm toplu elektronik bilgisayar ve cep telefonu hurdalarınız için bizden teklif alınız 0 555 800 50 55