Hurda Ekran Kartı


hurda-ekran-kartiHurda ekran kartları arızalanan , performansı yetersiz olan veya arabirimi sebebi ile teknolojik açıdan günümüzdeki bilgisayarlarda kullanılamadığı için hurda ekran kartı durumuna gelen ekran kartlarıdır. Ekran kartları aşırı ısınma, soğutma kusuru veya voltaj dengesizliği gibi sebepler ile bozulurlar. Ekran kartları genellikle tamir edilmezler bunun genel sebebi hem teknik olarak tamir yerine değiştirilmeleri daha mantıklıdır hemde tamir edecek yetkinliğe sahip laboraturvarlarda bu arızalanan ekran kartlarını tamir edecek yetkinlikte personel bulunması ve bu tamir maliyetlerinin yüksek olması sebebi ile arızalanan ekran kartlarını tamir etmek yerine yenisi ile değiştirmek çok daha mantıklı bir çözümdür. Bu sayede tamir masrafları ve yeniden bozulma risklerini taşımak yerine yeni bir ekran kartı kullanıyor olunacaktır. Eski bozuk ekran kartı da hurda ekran kartı olarak değerlendirilmektedir.

Hurda ekran kartları soğutucuları söküldüğü zaman 1. sınıf eski nesil hurda anakartlar kadar değerli elektronik atıklardır. Bilgisayar hurdaları arasında eski nesil anakartlar ve hurda ekran kartları , ethernet ses ve modem kartı hurdalarının tamamı 1. sınıf yüksek kalite değerli hurda anakartlardır. Bu sebep ile bilgisayar hurdası ayrıştırılırken bu tip eski anakartlar ve slot kartlarının tamamı bir arada depolanabilir. Yeni nesil yani 2. sınıf anakartların ayrı depolanması ile tasnif yükleme ve işleme kolaylığı sağlandığı için tüm hurda anakartlar daha yüksek değer ile alınabilir.

Her çeşit anakart hurdalarınızı , hurda bilgisayar , anakart ram işlemci harddisk ekran kartı hurdalarınızı en yüksek değer ile peşin olarak alıyoruz 0 555 800 50 55