Hurda CRT Monitör


hurda-crt-monitorHurda CRT Monitörler bir zamanlar tüm bilgisayarlarda kullanılmaktaydı. CRT Monitörler bilgisayarın ekran kartından gelen sayısal verileri görüntü olarak yansıtan elektronik görüntü aygıtlarıdır.CRT monitörlerde elektronik bir kart , bir katot ışın tüpü , kablo ve dış plastik kaplama parçalarından oluşmaktadır.

CRT monitörlerin pixel aralığı oldukça büyük ve genelde 50 herz hızında oldukları için çözünürlük ve derinlik kaliteleride oldukça düşük idi. Zamanla flatron düz ekranlı pixel aralığı düşürülmüş 100 herzlik CRT monitörler çıksa da etrafa yaydığı yüksek radyasyon ve enerji tüketimi düşürülememiştir.

Gelişen teknoloji ile Tft , Lcd , led gibi düz , ince pixel aralığı düşük ekranlar çıktıkça CRT monitörlere talep azalmıştır. CRT monitör fiyatları Lcd ve LEd monitörler ile aynı seviyeye gelince CRT monitörler iyice demode olmuştur. Günümüzde teknoloji marketlerde CRT monitör satışı kalmamıştır. Bunun sebebi Lcd ve led monitörlerin pixel , herz hızı ve düşük radyasyon ve az enerji tüketimleri sayesinde CRT monitörlerin yerini almış olmasıdır. Bu durumda artık CRT monitörler ‘ Hurda CRT Monitör’ halini almıştır. Hurdalıklarda binlerce hurda CRT monitör görebilirsiniz.

Geri-Dönüşüme giden hurda crt monitörler bileşenlerine ayrıştırılır. Bir katot tütpü, elektronik devre kartı, alüminyum , plastik ve kablo hurda CRT monitor bileşenleridir. Hurda CRT monitörLeri yüksek ekonomik değere sahip değildir. Hurda CRT monitörler geri-dönüşüme gitmesinin en büyük faydası katot tüpünde bulunan tehlikeli kimyasal atıklar , fosfor ve kurşun gibi ağır metallerin elektronik atık olarak doğaya salınmasının önlenmesidir.

Hurda CRT monitör ler ekran tüpü cam sanayinde hurda cam olarak kullanılmakta , diğer parçaları da plastik ham maddesi olarak ekonomiye katkı sağlamaktadır.

Şirketimiz her çeşit monitör hurdası , “crt monitör hurdaları” , lcd monitör hurdaları , anakart hurdaları , işlemci hurdaları , ram hurdaları , harddisk hurdaları ,  ekran kartı hurdaları , cep telefonu hurdaları  , power supply hurdaları gibi toplu bilgisayar hurdaları , elektronik hurdaları ve cep telefonu hurdaları alımı ypamaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55