Hurda Akü


hurda-akuHurda aküler kullanım ömrünü tamamlamış olan akü lerdir, hurda akü ler içerilerinde kurşun çinko gibi tehlikeli elementler içermektedir ve eski nesil sıvı aküler içerisinde çeşitli türlerde asitler ve aşındırıcılar da bulunabilmektedir. Bu sebeple her çeşit hurda akü tehlikeli atık sınıfında yer almaktadır.

“Akü hurdaları” ömrünü tamamlamış veya gerekli enerjiyi depolayamadığı yada gerekli enerjiyi sağlayamadığı için kullanılmayan akülerdir. Aküler tekrar şarj edilebilen elektrik enerjisi sağlayıcılardır ve belirli bir kullanım ömürleri vardır, bu sürede sonra aküler güçsüz enerji sağlayabilir ve sürekliliği azalır ve bir süre sonra kullanan cihazın gereksinimi olan enerjiyi anlık veya sürekli olarak sağlayamadığı için kullanım dışı kalır.

Otomobil aküleri genellikle 40 – 75 amper arası genellikle 12 volt akım sağlayan 20 kilogram civarında ağırlığa sahip akülerdir ve dünyadaki akülerin %70 civarı otomobil veya araç akülerinden oluşmaktadır, kalan %20 lik kısım sanayi tipi aküler ve %10 luk kısımda elektronik cihaz akü ve bataryalarından oluşmaktadır.

Hurda aküler in alt sınıfları hurda kuru akü , hurda likid akü yada hurda sulu akü , hurda jel akü , hurda batarya olarak düşünülebilir , madde içeriklerindeki elementler değişiyor olsa da hurda aküler in tamamı tehlikeli atıktır ve özel akü imha ve geri dönüşüm teknikleri kullanılarak bertaraf edilmektedir.

Şirketimiz her çeşit hurda akü , hurda batarya alımı yapmaktadır lütfen tüm toplu aküleriniz için bizi arayınız 0 555 800 50 55.

Ayrıca tüm bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , işlemci hurdaları , ram hurdaları , harddisk hurdaları , cep telefonu hurdaları , elektronik kart hurdaları alımımız mevcuttur, tüm toplu elektronik hurdalarınızın alımı için arayınız 0 555 800 50 55