Elektronik Kart Hurdaları


hurda-modem-kartiElektronik Kart Hurdaları kullanım dışı kalmış elektronik cihazların tüm elektronik işlevlerini yerine getiren elektronik devre kartları nın hurdalarıdır ve elektronik atık sınıflandırmasına giren katı atıklardır. Değersiz katı atıklar veya çöp olarak değerlendirilmesi mantıklı olmayan elektronik kartlar elektronik atık geri dönüşümü tesisleri tarafından satınalınarak geri kazanımı yapılan yüksek değerli elektronik atıklardır.

Genel olarak “Elektronik Kart Hurdaları” kullanıldıkları cihazın ismi ile anılırlar , örneğin bilgisayar anakart hurdaları , modem hurdaları , cep telefonu anakart hurdaları gibi tanımlamalar ve kategoriler olarak anılırlar. Tabi her sınıfın alt sınıfları da bulunmaktadır, bu sınıflandırmalar ilgili elektronik atığın fiziki özelliklerine , kimyasal özelliklerine  ve geri kazanılabilir element içeriklerine göre yapılmaktadır ve dünya standartları oluşmuş durumdadır.

Her elektronik devre kartı nın ayrı bir üretim şekli ve içeriği vardır ve çok farklı görevler yaparlar, ve aynı şekilde geri dönüşüm methodları da farklılıklar barındırır , ayrıca ekonomik değer bakımından da çok büyük farklılıklar bulunmaktadır. Bu sebeple elektronik kart hurdaları nın doğru biçimde sınıflandırılması önemlidir, bu durum hem ekonomik kaybın önüne geçerken, büyük elektronik atık geri dönüşümü tesisleri yalnızca doğru biçimde sınıflandırılmış atıkları kabul eder ve geri dönüşümlerini yaparlar.

Şirketimiz her çeşit elektronik atık alımı ve geri dönüşümünü yapmaktadır, elinizde bulunan toplu elektronik atıkların bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , cep telefonu hurdaları , elektronik hurdaları alımı ve geri dönüşümünün yapılması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55