Anakart Hurdası


hurda-anakartAnakart Hurdası kullanılmaz hale gelmiş olan bilgisayar anakartları dır, Hurda Anakart elektronik atıktır ve elektronik atık geri dönüşümü tesisleri tarafından satın alındıktan sonra fiziki ayrıştırma ve söküm işlemleri sonrasında elektronik atık geri dönüşümü rafinerilerine gönderilir ve burada tüm elementler eritilerek kimyasal methodlar ile geri kazanımları yapılır. Anakart hurdası yüksek değerli bir elektronik atıktır çünki içerisinde aluminyum bakır demir gibi ağır metaller ve eser miktarda kıymetli madenler bulunmaktadır. Temel olarak hurda anakartların ekonomik değerini belirleyici unsur anakart hurdası içerisinde bulunan altın gümüş ve paladyum gibi kıymetli maden miktarlarıdır.

Anakart hurdası hurda bilgisayarlar üzerinden sökülen ve en büyük elektronik parça olarak karşımıza gelmektedir, anakart ın  görevi blgisayar içerisindeki tüm parçaların çalışacağı altapının sağlanması ve bribiri ile iletişim kurarak çalışmalarının sağlanmasıdır.

Anakartlar bilgisayarların tamamında bulunan en önemli parçalardan biridir üzerinde işlemci , ram ve her çeşit eklenti kartları bağlı olarak çalışmaktadır ve bilgisayar içerisindeki diğer parçalar yani harddisk sürücü optik sürücü gibi parçalar da anakart üzerinde bağlanarak işlevlerini görürler.

Bilgisayar hurdaya ayrıldığı zaman içerisindeki tüm parçalar hurda haline gelmektedir ve en yaygın olarak anakart hurdası karşımıza gelmektedir, anakart hurdaları temel olarak iki ayrı sınıf olarak elektronik atık sınıflandırmasına dahil olurlar, birinci sınıf anakart hurdası pentium 3 ve öncesi döneme ait olan masaüstü bilgisayar anakart hurdalarıdır, ikinci sınıf ise pentium 4 ve daha sonraki döneme ait anakart hurdalarıdır, bu ayrım geri kazanılabilir element içeriklerinin oranlamasına göre değerlendirilmektedir ve fiziki özelliklere göre toplama yapılabilmesi açısından verimlikleri dikkate alınarak bu sınflandırma yapılmaktadır.

Birinci sınıf anakart hurdaları daha çok eski bilgisayarlar üzerindeki hurda anakartlardır ve bu sınıflandırmaya ekran kartı hurdaları , ses kartı hurdaları , ethernet kartı hurdaları gibi her çeşit eklenti kartı hurdaları da dahil edilmektedir. Geri kazanım verimliliği açısından aynı oranlarda bulunan eski nesil anakartlar ve bahsedilen eklenti kartları bir arada depolanabilir, ikinci sınıf anakart hurdaları olarak değerlendirilen yeni nesil hurda anakartların ayrı depolanması sevkiyat kolaylığı sağlaması ve alım kolaylığı sağlaması açısından önemlidir.

Şirketimiz her çeşit anakart hurdası alımı yapmaktadır, elinizde bulunan eski nesil birinci sınıf anakart hurdaları ve yeni nesil ikinci sınıf anakart hurdaları , ekran kartı hurdaları , ethernet kartı hurdaları , ram hurdaları , işlemci hurdaları , harddisk hurdaları gibi her çeşit bilgisayar hurdaları , elektronik hurdaları ve cep telefonu hurdaları nın alımını yapıyoruz. Lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55